Parafia WIelka Klonia

Orszak Trzech Króli oraz koncert kolęd w wykonaniu Gracjany i Lilki Szczepańskiej.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za udział!

laughing

 

W dniach 23-24.07.2018 odbyła się pielgrzymka trasą: Rywałd - Skępe - Toruń - Świecie - Topolno. 

Było radośnie,pobożnie,ciekawie oraz dopisywało słońce.

Wszystkim uczestnikom serdeczne Bóg zapłać.

W dniach od 8 do 11 lipca grupa ministrantek wybrała się na wakacyjny biwak do Człuchowa. Pierwszego dnia dziewczęta udały się na rowerki wodne, a wieczorem odpoczywały przy ognisku, zajadając kiełbaski.  Drugiego dnia aktywnie spędziły dzień w Canpolu. Zwiedziły tam zoo oraz bawiły się na różnych atrakcjach. Wieczorem udały się na rejs statkiem i tam zjadły pizzę. Ostatniego dnia wybrały się do parku linowego. Było dużo radości i zabawy :) 

Od 11 do 13 czerwca wędrowaliśmy po pięknych sanktuariach Polski zachodniej.

Pielgrzymka pełna wrażeń duchowych i estetycznych. Wszystkim uczestnikom serdeczne Bóg zapłać.

Dnia 3 czerwca 2018r odbył się Piknik Komunijny dzieci wraz z rodzicami.

Było dużo słońca, uśmiechu i dobrej zabawy :) 

6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj. I przyniósł dużo prezentów. Widać to po zadowolonych twarzach dzieci :) 

W dniach 19 - 20 października w naszej parafii miała miejsce peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. W modlitwie uczestniczył cały dekanat kamieński. 

W dniach 31.07- 2.08 2017r odbyliśmy kolejną pielgrzymkę po sanktuariach Polski z okazji 100-rocznicy Objawień fatimskich,50 lecia koronacji obrazu Matki Bożej w Licheniu i 300 lecia koronacji Matki Bożej Częstochowskiej.Było radośnie,pobożnie,ciekawie i bardzo gorąco.Oto kilka zdjęć,Wszystkim uczestnikom wielkie Bóg zapłać  sealed

 17 czerwca 2017r. o godz. 10:00 na zakończenie Białego Tygodnia tak jak w ubiegłym roku z dziećmi i rodzicami ( w większości ojcowie) wyruszyliśmy na piknik rowerowy nad jezioro do p. Tadeusza, który bardzo serdecznie jak w ubiegłym roku ugościł nas. Były kajaki, łódka, kiełbaski i dobry nastrój :) 

 

 Aby było cieplej, jaśniej i przytulniej w Kościele postanowiliśmy wymienić okna. Dzięki ofiarności wielu parafian zrealizowaliśmy kolejny etap upiększania Świątyni, po uprzednim założeniu centralnego ogrzewania.

Oto kilka zdj. pamiątkujących pracę wymiany okien : 

 

W dniu 09.04.2017r. z parafii pw. Narodzenia Nąjświętszej Maryi Panny z Wielkiej Klonii i z parafii pw. N.N.M.P. z Pruszcza wyruszyło ponad 30-stu pielgrzymów na Misterium Męki Pańskiej do Doliny Śmierci w Bydgoszczy. Oto kilka pamiątek z pobytu : 

Dnia 18.03.2017r. ok. 25 osób z miejscowości Mała Klonia, Wielka Klonia, Włościbórz, Wałdowo, Piaseczno i Przyrówka uczestniczyło w historycznej w naszym dekanacie i naszej parafii a może i diecezji Parafialnej Rowerowej Drodze Krzyżowej.

Było pod górki i z górek, sucho i mokro, modlitewnie i przyjaźnie, serdecznie i z entuzjazmem.

Brawo i uznanie dla wszystkich, szczególnie dla tych wcześniej urodzonych :) 

 

Dzień Kobiet w Małej Kloni


Tajemnicą jesteś,
Z księgi czarów - zbiegłą,
Mgłą zaklętą,
Którą nieliczni tylko przejdą.
Kobieto - puchu marny,
A nie do zdobycia.
Kobieto - ile w tym słowie
- piękna, miłości i życia.

Pielgrzymka do Byszewa

22 października rankiem wyruszyliśmy z grupą najodwazniejszych rowerzystów szlakiem walk wrześniowych by uczcić polskich żołnierzy września. Trasa wiodła od Lasku klońskiego przez Wielką Klonię, Małą Klonia, Bagienicę, Pruszcz i lasy wokół Pruszcza do Zalewu Koronowskiego. Oj było ciężko.....frown ale daliśmy radę sealed. Na tym nie koniec bo mamy jeszcze w przyszłości wiele innych wypadów rowerowych równie ciekawych. Zapraszamy!! Parafialny Klub Rowerowy Wielka Klonia cool

W dniach 15-23 września przeżywaliśmy piękną , bogato duchową i estetyczną pielgrzymkę do Włoch. Oto kilka fotek z tych naszych wędrówek po włoskiej ziemii. Zapraszamy do włączenia się w pielgrzymowanie jubileuszowe.

Ministranci na wakacjach

Wycieczka rowerowa dzieci i rodziców na czele z naszym księdzem Zbigniewem.

Procesja Bożego Ciała w Wielkiej Kloni.

Dnia 22 maja 2016r. w naszej parafii odbyła się I Komunia Święta dzieci klas trzecich. W tym roku do Komunii przystąpiło 10 uczniów, którzy z przejęciem i zaangażowaniem przygotowywali sie do tej wspaniałej uroczsytości.

Niech Pan Jezus błogosławi dzieciom i rodzicom naszej parafii, a Matka Boża niech otacza swoją opieką nasze rodziny i całą naszą parafię!

11 osobowa wycieczka pod okiem Krzysztofa Haji

No i doczekaliśmy się w Parafii Drugich Srebrnych Godów Państwa Danuty i Zenona Gołaś z Małej Kloni. Pierwsi jubilaci Katarzyna i Tomasz Boruta swój jubileusz przeżywali troszkę wcześniej. Naszym kochanym Srebrnym jubilatom życzymy dużo zdrowia, pomyślności, Bożego Błogosławieństwa i szczęścia w miłości. A tak to świętowaliśmy:

Dnia 4 maja na zakończenie dni modlitw o urodzaje Kościół obchodzi św. Floriana patrona hutników i strażaków. Z tej okazji w naszej Parafii odbyła się uroczystość ku czci tegoż Świętego, na którą przybyli strażacy z OSP WIelka Klonia i OSP Mała Klonia bojowymi samochodami w galowych mundurach. Prezentowali się całkiem okazale. Po Mszy Świętej otrzymali : Pamiątkę swego patrona i coś słodkiego. Niech ich św. Florian strzeże i przed nieszczęsciami ustrzeże. Szczęść im Boże.

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl